Zorg ervoor dat u contant geld in huis heeft voor noodgevallen

Dinsdag 10 juni 2025

Tegenwoordig betalen we bijna alles met onze bankpas of mobiele telefoon. Contant geld gebruiken we steeds minder. Maar wat als de digitale betaalmiddelen plotseling niet meer werken? Bijvoorbeeld door een stroomstoring of een cyberaanval?

In zo’n situatie is het tijdelijk niet mogelijk om te pinnen of met uw mobiel te betalen. Dat kan veel ongemak en onrust veroorzaken – niet alleen voor u, maar ook voor de samenleving als geheel.

Denk vooruit en wees voorbereid

Zorg dat u contant geld achter de hand heeft voor noodgevallen. Het advies is om voor de eerste 72 uur het volgende bedrag in huis te hebben:

  • 70 euro per volwassene
  • 30 euro per kind

Zorg voor een mix van biljetten en munten, zodat u gepast kunt betalen. Denk ook aan extra geld voor noodzakelijke uitgaven zoals, medicijnen of babyvoeding. Een kleine voorbereiding kan in een noodsituatie een groot verschil maken. Wil je meer weten? Kijk dan op www.denkvooruit.nl.

Meer nieuws


Abonneren op nieuwsberichten

Hoe tevreden bent u over deze pagina van de website?

Doe mee aan het onderzoek