Herdenking bombardement Zeelst: 81 jaar bevrijding

Dinsdag 9 september 2025

Op 17 september 1944 kwamen in Zeelst (gemeente Veldhoven) 19 burgers om bij een bombardement. Dit gebeurde op de eerste dag van Operation Market Garden bij de bevrijding van Zuid-Nederland. Ook dit jaar kunt u de herdenkingsbijeenkomst van dit bombardement bijwonen op het Meiveld. U bent van harte welkom.

Programma

  • 18.45 uur: kranslegging grafmonument kerkhof St. Willibrorduskerk

Het Onze Lieve Vrouwe Gilde begeleidt de aanwezigen naar het grafmonument. Hier is een korte herdenkingsbijeenkomst en leggen nabestaanden van de slachtoffers van het bombardement een bloemstuk. Ook kunt u luisteren naar het Selster Dameskoor.
Aansluitend: gildemars O.L.V Gilde naar monument ‘Donderslag bij Heldere Hemel’ op het Meiveld
U mag meelopen, maar u kunt ook zelfstandig naar het Meiveld gaan.

  • 9.30 uur: herdenkingsbijeenkomst bij het monument Hieraan werken mee: Gemeente Veldhoven, gemeentelijke werkgroep Herdenkingen Veldhoven 4 mei en 17 september, werkgroep 17 september vereniging Erfgoedhuis Veldhoven, nabestaanden van het bombardement, Onze Lieve Vrouwe Gilde, Harmonie l’Union Fraternelle, Scouting St. Aloysius, Amnesty International, Ambassade van Vrede Veldhoven, leerlingen van het basisonderwijs, Sondervick College en Omroep Veldhoven. Na de herdenking zingt Eva van der Kraan een lied.

Organisatie herdenkingen

De werkgroep Herdenkingen Veldhoven 4 mei en 17 september organiseert in Veldhoven de herdenkingen van alle burgers en militairen die, sinds de Tweede Wereldoorlog, over de hele wereld door oorlog en terreur zijn omgekomen.

Meer nieuws


Abonneren op nieuwsberichten

Hoe tevreden bent u over deze pagina van de website?

Doe mee aan het onderzoek