38 miljoen euro voor Veldhoven: beter bereikbaar en meer woningen
Woensdag 12 november 2025
Het kabinet investeert deze week 3,4 miljard euro in woningbouw en betere infrastructuur in Nederland. Ook Veldhoven krijgt een flinke bijdrage: bijna 38 miljoen euro. Met dit geld kan de gemeente werken aan bereikbaarheid, leefbaarheid en woningbouw. Het laat zien dat Veldhoven een belangrijke plek heeft in de Brainportregio.
Extra geld voor belangrijke projecten
De subsidie is een belangrijke aanvulling op de bestaande middelen uit de Brainport- en Beethovendeal. Met het geld kan Veldhoven:
- de volledige HOV4-as, inclusief het westelijke tracé, aanleggen;
- een volwaardige mobiliteitshub ontwikkelen;
- het openbaar gebied op De Run aantrekkelijk en toekomstbestendig maken;
- een goede verbinding met het zuidelijk buitengebied via de Heerseweg versterken.
Sterkere verbindingen en minder reistijd
Een groot deel van het bedrag is bedoeld voor mobiliteit. Een belangrijk project is het westelijk tracé van de snelle busverbinding HOV4. Zo wordt de verbinding tussen Veldhoven en Eindhoven verbeterd en zijn ook De Kempen en de Heerseweg beter bereikbaar.
“Dit is een echte win-winsituatie,” zegt wethouder Jeroen Rooijakkers (Mobiliteit). “Het westelijk tracé zorgt voor betere verbindingen binnen Veldhoven en naar Eindhoven. Voor inwoners betekent dit kortere reistijden, minder autoverkeer in woonwijken en een gezondere leefomgeving. Ik ben blij dat onze inzet in Den Haag wordt gehoord.”
Meer woningen en een groene leefomgeving
Naast mobiliteit wordt een deel van het geld gebruikt voor gebiedsontwikkeling op De Run. Zo kunnen nieuwe woningen worden gecombineerd met groen en voorzieningen.
Wethouder Caroline van Brakel (Wonen) zegt: “We bouwen niet alleen aan woningen, maar aan leefbare wijken waar mensen zich thuis voelen en naar elkaar omkijken. Dankzij deze investering kunnen we meer ruimte maken voor groen, wandelen en fietsen. Zo kunnen inwoners niet alleen wonen en werken, maar ook genieten van een gezonde, groene omgeving om in te leven, te ontmoeten en te verblijven.”
Samenwerking levert resultaat op
De investering is het resultaat van samenwerking tussen de gemeente Veldhoven, provincie Noord-Brabant, ministeries van I&W en VRO en de Brainport-regio.
Met deze bijdrage kan Veldhoven stappen zetten naar een bereikbare, groene en toekomstbestendige stad, waar het prettig wonen en werken is.
Abonneren op nieuwsberichten
- U kunt zich abonneren op de nieuwsberichten op deze website via een RSS-feed. Om zo'n feed te kunnen lezen, heeft u een RSS-reader nodig. Via de RSS-reader kunt u zich dan abonneren op de RSS feed Nieuwsberichten van de gemeente Veldhoven
- U kunt het gemeentenieuws (nieuwsberichten, bekendmakingen en themapagina’s) lezen in het Veldhovens Weekblad en op www.veldhovensweekblad.nl. Op deze website kunt zich abonneren op een wekelijkse e-mailservice van het Veldhovens Weekblad. Oudere publicaties kunt u daar teruglezen in het krantenarchief.
