Helikopteroefening in Veldhoven op 18 augustus
Maandag 10 augustus 2026
Op maandag 18 augustus vliegen militaire helikopters boven en rond Veldhoven voor een oefening van Defensie. Omwonenden kunnen daarbij tijdelijk meer vliegverkeer en geluidsoverlast ervaren.
Tijdens de oefening trainen twee Chinook-transporthelikopters en één NH90-maritieme gevechtshelikopter samen met de Operationele Gezondheidszorg (OGZ) het vervoeren van gewonde patiënten. De helikopters maken daarbij meerdere zogenoemde buitenlandingen. Dat zijn landingen op locaties die niet speciaal zijn ingericht voor militair gebruik.
Zo beperkt Defensie de overlast
Defensie probeert de overlast voor omwonenden zoveel mogelijk te beperken. Gebieden met veel bebouwing, industrieterreinen en plaatsen waar veel mensen samenkomen, worden zoveel mogelijk vermeden. Ook kiest Defensie vliegroutes, vlieghoogtes en oefenlocaties die de geluidshinder beperken.
Advies voor veehouders
Laagvliegende helikopters kunnen dieren laten schrikken. Heeft u paarden, schapen of ander gevoelig vee? Dan adviseert Defensie om:
- dieren waar mogelijk binnen of in een beschutte weide te houden;
- een radio aan te zetten in de stal om plotselinge geluiden te dempen;
- jongvee zoveel mogelijk in een groep te laten staan;
- voorzorgsmaatregelen af te stemmen met buren of collega-veehouders;
- zo nodig advies te vragen aan uw dierenarts.
Meer informatie of een melding doen
Militaire oefeningen zijn belangrijk om personeel goed voorbereid te houden op hun inzet. Daarbij probeert Defensie de vliegbewegingen zoveel mogelijk te spreiden over verschillende oefengebieden in Nederland. Toch kan een oefening tijdelijk voor overlast zorgen.
Wilt u meer weten over militaire vliegbewegingen en oefeningen? Kijk dan op www.defensie.nl/onderwerpen/vliegbewegingen.
Ervaart u geluidsoverlast door de oefening? Dan kunt u daarvan melding maken via het online klachtenformulier van Defensie op www.defensie.nl/onderwerpen/klachten-en-schadeclaims/geluidsoverlast.
Abonneren op nieuwsberichten
- U kunt zich abonneren op de nieuwsberichten op deze website via een RSS-feed. Om zo'n feed te kunnen lezen, heeft u een RSS-reader nodig. Via de RSS-reader kunt u zich dan abonneren op de RSS feed Nieuwsberichten van de gemeente Veldhoven
- U kunt het gemeentenieuws (nieuwsberichten, bekendmakingen en themapagina’s) lezen in het Veldhovens Weekblad en op www.veldhovensweekblad.nl. Op deze website kunt zich abonneren op een wekelijkse e-mailservice van het Veldhovens Weekblad. Oudere publicaties kunt u daar teruglezen in het krantenarchief.
