Woningbouw in het buitengebied

Maandag 29 september 2025

Gemeente Veldhoven heeft op 23 september de beleidsregel ‘Woningbouwinitiatieven in het buitengebied gemeente Veldhoven’ vastgesteld. Met deze regel maken we duidelijk wat wel en niet kan bij het bouwen van woningen in het buitengebied van Veldhoven.

Steeds meer mensen vragen de gemeente Veldhoven om huizen te mogen bouwen in het buitengebied. Vroeger mocht dat soms, voor een paar extra woningen. Maar nu is er veel meer vraag. Er moeten veel nieuwe huizen komen. Tegelijk is het belangrijk om de natuur en het landschap te beschermen. Mensen willen graag wonen in een groene en gezonde omgeving. Daarom moeten we goed nadenken over waar we wel en niet bouwen.

Permanente woningen

Onder nieuwe woningbouwinitiatieven verstaan we zowel de bouw van één enkele woning als ook grotere uitbreidingsplannen. Bij het beoordelen van deze plannen kijken we naar de Omgevingsvisie. Die blijft het belangrijkste uitgangspunt. In het buitengebied willen we de natuur en het landschap juist sterker maken. Meer verharding (zoals wegen en gebouwen) willen we juist voorkomen.
  
Daarom beoordelen we nieuwe plannen kritischer. Plannen die alleen gericht zijn op het bouwen van extra woningen krijgen geen toestemming. Alleen als een plan de omgeving duidelijk verbetert én past binnen de regels van de provincie, kan het doorgaan.

Tijdelijke woningen

We zitten nu in een tijd van woningnood. Daarom is er ook behoefte aan tijdelijke woningen. Tijdelijke woningen zijn verplaatsbare en duurzame huizen. Ze blijven maar een paar jaar op dezelfde plek staan. Deze woningen mogen alleen geplaatst worden als er echt een grote maatschappelijke behoefte is. Ook gelden er strenge voorwaarden voor dit soort plannen.

Beleidsregel bekijken

De volledige beleidsregel ‘Woningbouwinitiatieven in het buitengebied gemeente Veldhoven’ kunt u bekijken via deze webpagina.

Vragen

Neem dan contact op via gemeente@veldhoven.nl of bel het verkorte telefoonnummer 14 040. We helpen u graag.

Meer nieuws


Abonneren op nieuwsberichten

Hoe tevreden bent u over deze pagina van de website?

Doe mee aan het onderzoek